Snadná kontrola bez registrace!
1. Vyhledávání
Zadejte jméno, příjmení a datum narození hledaného subjektu. Pokud se jedná o právnickou osobu, vyplňuje se IČO.
2. Platba
Platbu lze provést přes spolehlivou platební bránu PayU nabízející různé možnosti platby. Jednorázová kontrola stojí 218 Kč vč. DPH a po obdržení platby bude okamžitě zobrazen výsledek.
3. Výsledek kontroly
Pokud je kontrolovaný subjekt nalezen v registru exekucí, získáte informace o vedeném exekučním řízení. Pokud je kontrola negativní, subjekt nemá v registru zapsanou exekuci.
Nejčastěji pokládané dotazy
Proč provádět kontroly na KontrolaExekuce.cz?
Nemusíte se registrovat, máte okamžitě oficiální a aktuální informace. Výsledky jsou přesné a aktuální k datu a času prováděné kontroly. V neposlední řadě využíváme služby zabezpečené platební brány PayU, kterou využívají největší obchodní portály v ČR.
Existuje ještě jiný registr exekucí?
Neexistuje. Data jsou čerpána výhradně z databáze, která je vedena, provozována a spravována Exekutorskou komorou České republiky podle zákonného zmocnění daného ustanovením § 125 zákona č.120/2001 Sb.
Proč jsou dotazy zpoplatněny?
Nahlížení do systému evidence exekucí ČR je dle vyhlášky č. 329/2008 Sb., o centrální evidenci exekucí zpoplatněno, a to za každý pokus o poskytnutí elektronického údaje z centrální evidence exekucí. Tedy za zobrazení podrobností konkrétní exekuce i za výpis zda daný subjekt má, či nemá exekuci.
Jaké získám výsledky po zadání dotazu a co obsahuje detail exekuce?
Po zadání dotazu zjistíte, zda na daný subjekt je, či není vedena exekuce. Detail samotný obsahuje zejména: označení soudu, který nařídil exekuci, spisovou značku soudu, který nařídil exekuci, jméno exekutorského úřadu, datum vydání usnesení, peněžitou povinnost, pravidelně splácenou částku, nepeněžitou povinnost, popis, označení povinných osob.
Co v evidenci exekucí nenajdu?
Registr exekucí neobsahuje údaje o exekucích (výkonech rozhodnutí) vedených soudy, orgány státní správy a samosprávy, finančními orgány či zdravotními pojišťovnami.
Kdy dochází k vymazání údajů z evidence exekucí?
Údaje o exekuci jsou z registru exekucí vymazány 15 dní poté, co bylo exekuční řízení zcela skončeno (vymožení pohledávky, pravomocné zastavení exekuce...), resp. poté, co se o skončení soudní exekutor dozvěděl.
Kdo zřizuje Centrální evidenci exekucí
Centrální evidence exekucí je veřejný seznam, který je veden a provozován Exekutorskou komorou ČR podle exekučního řádu a vyhlášky Ministerstva spravedlnosti. Do CEE zapisují exekutoři pověření provedením exekuce pravomocná usnesení soudu o nařízení exekuce (u řízení zahájených do 31.12.2012) a vyrozumění o zahájení exekuce po zapsání doložky provedení exekuce do rejstříku zahájených exekuce (u řízení zahájených od 1.1.2013), pravomocná usnesení soudu o zastavení a o odkladu exekuce a další stanovené údaje a to podle obsahu jimi vedeného spisu.